Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
Muzeum Farmacji oraz Zakład Humanistyczncyh Nauk Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, organizatorzy czwartej edycji konferencji "Lek roślinny - historia i współczesność" (4),  zapraszają chętnych badaczy do udziału w tym wydarzeniu!

Celem konferencji jest kontynuowanie interdyscyplinarnego programu badań nad zagadnieniami dotyczącymi leku roślinnego, ujmowanymi w szerokim kontekście historyczno-kulturowym, a także społecznym i ekonomicznym. Rozwinięte wersje artykułów zostaną opublikowane w IV tomie serii poświęconej lekowi roślinnemu.

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do przygotowania referatów poświęconych następującym zagadnieniom:
1. Lek roślinny w medycynie i farmacji wczoraj i dziś.
2. Badania nad lekiem roślinnym.
3. Korzyści i zagrożenia związane ze stosowaniem leków i substancji leczniczych pochodzenia roślinnego.
4. Lek roślinny w lecznictwie ludowym.
5. Współczesne lecznictwo naturalne.
6. Marketing i przemysł farmaceutyczny wokół leku roślinnego.
7. Identyfikacja i analiza problemów etycznych powstałych wokół leku roślinnego.